داریک ،سکه زر ایران در دوره هخامنشی منسوب به خشایار شاه و داریوش بزرگ است.جنس این سکه از طلا بوده و روی سکه پادشاه یا سردار ایرانی با اندام نهشت بر زانوی راست ، نیزه و کمانی را در دستانش گرفته است.پشت سکه طرح خاصی ندارد .

ضرب این سکه را جزو اصلاحات پولی داریوش بزرگ هخامنشی برشمرده اند.گمان می رود که تاریخ نخستین ضرب سکه داریک ، 514 سال پیش از میلاد می باشد.عیار سکه های داریک بسیار بالا بود و با آزمایش روی نمونه های به دست آمده روشن شده است که تنها 3% آلیاژ داشته است.این عیار بالا مایه ی رواج این سکه شد و همواره سکه های طلای هخامنشی بسیار معتبر بودند.

تلاش ما بر این است که همانند پیشینه ی تاریخی با ارزش نام داریک ،همواره فروشگاهی معتبر در راستای فروش لوازم خانه و آشپزخانه و هرآنچه که مورد نیاز مشتریان عزیزمان است ،باشیم .تا شما عزیزان با اعتماد کامل در کمترین زمان با مناسب ترین قیمت، بهترین کالا را با بالاترین کیفیت از سایت داریک مارکت تهیه کنید و از خرید خود لذت ببرید.

امید بر آن است که با همراهی شما عزیزان سایت داریک مارکت همانند سکه داریک همیشه در اوج ،پرآوازه و معتبر در راستای کمک به خریدی آسان برای شما ،در کنار شما بدرخشد.

با تشکر از همراهی همیشگی شما مشتریان عزیز.